سلام 

من هشت سالی میشه که برنامه نویس اندروید هستم از همون ابتدا تا الان که بصورت حرفه ای برنامه نویس شدم با مارکت ها کار میکنم یعنی مارکت های اندرویدی یا فرقی نداره برای IOS هم اینطوریه که بعنوان بخش بزرگی از کسب و کار برنامه نویسان است که هم کار باهاش راحته هم پول خوبی داره پس کسی بدش نمیاد که یه توسعه دهنده ی اندروید یا  IOS باشه که چندتا اپ بنویسه سرماه فلان قدر پول بیاد حسابش و یهو دیدی یکی از اپ هاش هم گرفت میلیاردش کرد ! خدا رو چه دیدی!!! :)

و اما بحث اصلی این مقاله ی آموزشیمون : 

مارکت های موبایل چی هستن و چطور سر و کلشون پیدا شد ؟‌  

طبق چیزی که از تاریخ مارکت ها میخوندم اولین و معتبرترین مارکتی که ساخته شد برای اپل بود و آن هم بعد از انتشار اولین نسخه ی آیفون به بازار .

استیو جابز به دنبال این بود که تا میتونه آیفون را محدود بکنه و در نهایت با محدود سازی استفاده کنندگان گوشی های هوشمند را مجبور به خرید از یک مکانی به نام اپ استور بکنه 

جایی که برنامه نویسان را هم ترغیب میکرد برای سیستم عامل اپل کدنویسی کنند و همه ی اینها ایستمی را تشکیل میداد تا هم جیب اپل را پر کند هم از نظر فنی و تخصصی اپل را رو به جلو هل بدهد . 

جدا از ت های محدود کننده و پول پرستی اپل ، این حرکت یک مزیت خوب هم داشت 

حالا مثل قدیم نبود که معلوم نبود برنامه نویسان نوکیا برای سیمبین در کدام مرکز تحقیقاتی هلسنکی فنلاند مشغول هستند و با دریافت اپلیکیشن و نصب آن دیگر ماجرای شما و توسعه دهنده ی آن تمام میشد 

نه گزارش خطای احتمالی بود

نه بروزرسانی برای اپ ها داده میشد 

اما اپ استوری چیزی ساخت که برنامه نویسان با استفاده کنندگان اپلیکیشن ها در ارتباط بودن ، بعد از نصب نظرات را دریافت میکردند و اگر پیشنهاد یا انتقادی بود اعمال کرده و یک بروزرسانی جدید میفرستادن روی مارکت 

هر کس آن برنامه را نصب کرده بود یک اعلان دریافت میکرد که هی اقای فلانی اپلیکیشن X نسخه ی جدیدش اومده تازه کلی امکانات جدیدم بهش اضافه شده 

میخای نصبش کنی ؟ 

و با یک حرکت ساده اپلیکیشن برای تمام استفاده کنندگان در سراسر دنیا بروزرسانی میشود . 

چون مخاطبین زیادی هم داره پول زیادی هم توشه خیلی خیلی اپلیکیشن  و بازی در گوگل پلی هست که بالای پنجاه میلیون نصب داره در حالیکه یه اپ خیلی ساده یا بازی فکری خیلی ساده است .

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها